Love Nature

Marka

Stworzyliśmy Love Nature w 2019 roku, była to jedna z pierwszych marek ekologicznych na terenie naszego kraju. Chcieliśmy, aby była ona odpowiedzią na rosnącą świadomość zarówno naszą jak i konsumentów na potrzebę zastąpienia plastikowych, jednorazowych opakowań czymś bardziej przyjaznym środowisku.

 

Pierwszymi oferowanymi w naszej ofercie produktami były popularne talerze z pulpy z trzciny cukrowej. Wkrótce potem pojawiły się w naszej ofercie pojemniki papierowe oraz słomki.

 

Dlaczego wybraliśmy pulpę z trzciny cukrowej?

Nasz wybór został podyktowany również potrzebami recyklingu i ekologii. Trzcina cukrowa jest powszechnie stosowanym na świecie, szybko rosnącym zasobem. Samą trzcinę uprawia się w różnych celach m.in. dla pozyskania soku z trzciny, który ze względu na swoją słodkość jest wykorzystywany przy produkcji cukru.

 

Po pozyskaniu soku z trzciny resztka materiału jest najczęściej spalana albo odrzucana. Na szczęście, niedawno zostaje ona również przerabiana na pulpę, z którego można produkować naczynia jednorazowe.

Trzcina cukrowa
Naczynia z pulpy z trzciny cukrowej
Dlaczego to ważne?

Zużywana jest trzcina cukrowa zanim zostanie odrzucona, łodyga jest teraz surowcem odzyskanym. Jesteśmy w stanie rozbić go na miazgę, która może być wykorzystana do wytwarzania produktów, które w przeciwnym razie byłyby zrobione z włókna drzewnego. Oznacza to, że do wytworzenia tych produktów potrzebnych jest mniej drzew, dzięki temu, że korzystamy z odpadów, które w przeciwnym razie zostałby spalone lub wyrzucone.

Czy poza pozyskaniem surowca produkty odznaczają się ekologicznie?

Oczywiście, zdecydowana większość z naszych produktów ulega bardzo szybkiej kompostowalności i biodegrodowalności. Nie powlekamy też naszych materiałów folią plastikową, która ma zapewnić nieprzemakalność. Nasze produkty posiadają również certyfikaty, które świadczą o wartości ekologicznej naszej marki w tym np. OK COMPOST.

Love Nature - logo